Logo Logo
Jak zatočit s kašlem - a bez chemie!
  • 22.07.2019
  • Jak zatočit s kašlem - a bez chemie!

Kašel - jedno z nejvíce obtěžujících a protivných onemocnění. Denně se kašlem potýkají stovky lidí. Nejběžnějšími přípravky proti kašli se však do organizmu dostává i chemie.

Tak co s tím? A proč se zabývám právě kašlem, tady na kosmetických stránkách? Je to proto, že oboje má velmi úzkou souvislost.

Kosmetika přece velice souvisí se zdravím, má přece za úkol, aby pleť nejen vypadala dobře a zdravě, ale aby byla opravdu zdravá.

Velmi významnou součástí přírodní kosmetiky jsou éterické oleje. Nejen, že působí blahodárně na pleť, ale mají prokazatelné pozitivní účinky i na vnitřní orgány těla.

A už jsme u kašle. Letošní zima, s krutými mrazy, pořádně prověřila naši odolnost a imunitu. Jakmile však mrazy polevily, objevil se další problém - kašel. Mnohdy velice úporný, dráždivý, ale hlavně dlouhotrvající. Potrápil i mne.

Začala jsem se proto zajímat, a to velice zodpovědně a důkladně, o působení různých éterických olejů právě na dýchací ústrojí, zkoušela, hledala - a našla. Pak vyvstal problém nosiče éterických olejů, musejí se přece polykat. A jako nejlepší se mi projevil opravdu kvalitní včelí med, nikoliv různé chemické a laciné náhražky. Přidala jsem do něj několik kapek, opět po několikerých zkouškách a najednou tady byl.

Naprosto neškodný, a přitom velice účinný přípravek proti kašli. Kašel, na který různé kapky nestačily, po pouhých třech dnech pominul.

Pak kašel, úporný, dusivý a záchvatovitý kašel přepadl i mého muže. O tom, jak mu med s éterickými oleji pomohl vám poví sám.

„Vzhledem k tomu, že jsem kuřák, trápil mě kašel, léčený tradičními kapkami, pokaždé několik týdnů, dokonce i měsíc. Tentokrát jsem dostal kašel takový, že jsem dvě noci prokašlal. Pak mi žena začala dávat med s éterickými oleji a já nestačil zírat. Již po třech dnech jsem spal naprosto bez kašle celou noc. Med jsem bral ještě další dva dny a bylo naprosto po něm. Nikdy předtím jsem se kašle, když mě už přepadl, tak rychle nezbavil. Nedám na přípravek ženy už dopustit a mohu ho každému jenom doporučit."

Na výrobu medového přípravku používám pouze velmi kvalitní, i když dražší, med od lety prověřeného a zkušeného včelaře, protože jenom u něho si mohu být jistá, že v něm není žádná chemie. Éterické oleje, které používám, samozřejmě neprozradím, ale mohu odpovědně říci, že patří mezi ty nejlepší, ale také mezi ty nejdražší. Složení a množství je výsledkem dlouhého zkoušení a odzkoušení sama na sobě, takže se za přípravek mohu plně zaručit.

Přípravek jsem poskytla již řadě klientek a známých a ani u jednoho člověka se nestalo, aby nezabral a nepomohl. Všichni si ho nemohou vynachválit a med si objednávají nejen pro sebe, ale i pro své děti, protože ho mohou užívat i děti. Je totiž naprosto čistě přírodní a bez jakýchkoliv chemických látek.

Přípravek samozřejmě lze, po telefonické domluvě, objednat.

Zatímco lékaři léčí, aromaterapie opravdu uzdravuje.